AKTUALNOŚCI
ŁOMIANKI – MISTRZOSTWA EUROPY w TAŃCU NA WÓZKACH

W najbliższy weekend, w dniach 9-11.11. 2018, w podwarszawskich Łomiankach na parkiecie Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego (ul. Staszica 2) odbędą się Mistrzostwa Europy w Tańcu na Wózkach. W dniu 9 listopada od godz. 15.00 do 20.00 zostaną rozegrane wszystkie konkurencje freestyle. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw odbędzie się w sobotę 10 listopada o godz. 15.00, tuż po niej rozpoczną się zawody. Turniej w niedzielę rozpocznie się o godz. 15.00, a ceremonia zamknięcia odbędzie się o godz. 19.00.

Zawody organizowane są pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Miasto i Gmina Łomianki są gospodarzem imprezy, natomiast Ministerstwo Sportu i Turystyki współfinansuje zawody. Patronat medialny objęła antena TVP SPORT. W imieniu organizatorów, Stowarzyszenia Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing-Duet, serdecznie ZAPRASZAMY!

WIELKANOC 2018

Alleluja2017Zarząd Polskiego Towarzystwa Naukowego Adaptowanej Aktywności Fizycznej życzy wszystkim członkom i sympatykom PTN-AAF spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

PODSUMOWANIE IP w PyeongChang 2018

Wśród 49 reprezentacji uczestniczących w IP reprezentanci aż 26 krajów zdobywali medale. Klasyfikację medalowa wygrała reprezentacja USA (36) przed Kanadą (28) oraz Rosją (24). Ta ostatnia uczestniczyła jako reprezentacja neutralna (Neutral Paralympic Athletes). Jedyny medal brązowy dla Polski zdobył Igor Sikorski w konkurencji slalom gigant na mono-ski. Więcej …  

nadesłał: Andrzej Kosmol