AKTUALNOŚCI
VI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „TEORIA I PRAKTYKA ADAPTOWANEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ”

PTN-AAF wspólnie z Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II i Wydziałem Rehabilitacji AWF Warszawa organizuje szóstą Międzynarodową Konferencję „Teoria i praktyka adaptowanej aktywności fizycznej”, która odbędzie się w dniach 9-10 października 2019 w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Celem przygotowywanej konferencji będzie prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych i rozwiązań praktycznych w obszarze adaptowanej aktywności fizycznej (AAF). Konferencji towarzyszyć będą poniższe warsztaty:

  • Taniec może leczyć – tańce w kręgu, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizacja (prowadząca: Zofia Aleszko).
  • Choreoterapia jako forma usprawniania osób z niepełnosprawnością intelektualną (prowadzący: Tomasz Kuta).
  • Taniec w terapii zmysłów (prowadząca: Katarzyna Rybok).

Zaproszeni wykładowcy, z kraju i z zagranicy, to wybitni specjaliści w obszarze adaptowanej aktywności fizycznej (APA). W imieniu organizatorów Konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką rehabilitacji, rekreacji, turystyki, wychowania fizycznego, edukacji specjalnej oraz sportu osób ze specjalnymi potrzebami do aktywnego uczestnictwa. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce DZIAŁALNOŚĆ/Konferencje Krajowe.

BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK 2019

Zarząd Polskiego Towarzystwa Naukowego Adaptowanej Aktywności Fizycznej życzy wszystkim członkom i sympatykom PTN-AAF spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019!

ŁOMIANKI – MISTRZOSTWA EUROPY w TAŃCU NA WÓZKACH

W najbliższy weekend, w dniach 9-11.11. 2018, w podwarszawskich Łomiankach na parkiecie Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego (ul. Staszica 2) odbędą się Mistrzostwa Europy w Tańcu na Wózkach. W dniu 9 listopada od godz. 15.00 do 20.00 zostaną rozegrane wszystkie konkurencje freestyle. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw odbędzie się w sobotę 10 listopada o godz. 15.00, tuż po niej rozpoczną się zawody. Turniej w niedzielę rozpocznie się o godz. 15.00, a ceremonia zamknięcia odbędzie się o godz. 19.00.

Zawody organizowane są pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Miasto i Gmina Łomianki są gospodarzem imprezy, natomiast Ministerstwo Sportu i Turystyki współfinansuje zawody. Patronat medialny objęła antena TVP SPORT. W imieniu organizatorów, Stowarzyszenia Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing-Duet, serdecznie ZAPRASZAMY!