AKTUALNOŚCI
BRĄZ DLA IGORA SIKORSKIEGO w NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM

Igor Sikorski zdobył brąz w slalomie gigancie na monoski w trakcie Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang 2018. Czekaliśmy na medal w narciarstwie alpejskim 30 lat – od Igrzysk Paraolimpijskich w Innsbrucku w 1988 roku! GRZTULUJEMY!!!

IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE PyeongChang 2018

Dwa tygodnie od zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej rozpoczynają się XII Zimowe IP w Korei Południowej. W igrzyskach weźmie udział 567 zawodników z 48 państwa oraz jedna delegacja neutralna pod flagą Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC). Jest to największa liczba państw i zawodników w historii uczestnicząca w zimowych IP. Zawodnicy będą współzawodniczyć o 80 medali w 6 dyscyplinach sportu:  narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne (biegowe), biathlon, para hokej, snowboard i curling na wózkach. Polska jest reprezentowana przez 8 zawodników, którym nominacje paraolimpijskie wręczył Prezydent Andrzej Duda.  Więcej …  

nadesłał: Andrzej Kosmol

RELACJA W „JEŻYKU” Z V MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI PTN-AAF

Konf 2017 logoZapraszamy do zapoznanie się z relacją z V Międzynarodowej Konferencji „Teoria i praktyka adaptowanej aktywności fizycznej”, która odbyła się w dniach 16-17 listopada 2017 r. w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Na łamach „Jeżyka” (77/2017) – Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska znajdą Państwo tekst dr Anny Nadolskiej nt. tegorocznej edycji konferencji PTN-AAF. 

nadesłał: Andrzej Kosmol